Autobus linii 666 na Hel/Cenzura w Polsacie ???

utworzone przez | cze 17, 2023 | Bez kategorii, Everyday, Politycznie | 0 komentarzy

Reading Time: < 1 minute

   Tak się zastanawiałem czy pisać czy nie pisać o tym co ostatnio mnie zaskoczyło, zirytowało bo tematów jest potworna ilość i należałoby pewnie pisać o tych poważniejszych społecznie czy politycznie a nie o jakichś pierdołach. O tych poważniejszych jednak się  nie podejmuję bo dyskusja w domenie publicznej jest i tak rozgrzana do czerwoności a każda ze stron ma swoje racje natomiast o tych może drobnych ale i tak niezrozumiałych i irytujących jednak napiszę.

First of 2 🙂

   W tym tygodniu media obiegła wieść, że firma PKS Gdyna zmienia numer kursującej na Hel linii autobusowej 666. Przez lata linia woziła turystów i mieszkańców do ostatniej miejscowości na Półwyspie Helskim – czyli do miejscowości Hel. Zmiana linii została podyktowana naciskami środowisk katolickich/chrześcijańskich ze względu na to, że numer 666 to “numer bestii”, “numer szatana” a nazwa miejscowości jest nad wyraz podobna do angielskiego wyrazu określającego piekło czyli “hell”. Te dwa czynniki pozwoliły chorym ludziom wnioskować, że PKS Gdynia propaguje satanizm a użycie numeru 666 godzi w chrześcijański porządek państwa polskiego. Że kurwa przepraszam w co ? To państwo polskie jest organizowane przez chrześcijański porządek ? To u nas nie obowiązuje Konstytucja, prawo, wolność wyznania ?

   Linia 666 była znana na całym świecie, wybór tego numeru (choć podobno przypadkowy a jak się okazuje teraz to i mocno niefortunny) był po prostu strzałem w 10. Połączenie busem szatana do samego piekła – majstersztyk reklamowy. Ale nie, teraz jakiś twardogłowy w odpowiedzi na naciski jakiejś grupy oszołomów postanowił to zmienić. Nie rozumiem…po prostu tego nie rozumiem i gotuje mnie to piekielnie.

Zdjęcie z portalu https://moto.pl/

Second one. 

   Obejrzawszy wczoraj towarzyski mecz Polska-Niemcy (gratulacje Panowie) klikałem sobie tak żeby zobaczyć czy może coś jeszcze nie oglądnąć. Wpadłem na Psy 3 na Polsacie. Oglądałem dawno temu ale w sumie jako uzupełnienie piątkowego wieczoru – spoko, warto sobie przypomnieć. Plejada lubianych aktorów, świetna muzyka, świetna reżyseria no i zonk… Dacie wiarę, że Polsat postanowił wypikać słowa powszechnie uznane za niecenzuralne ? W filmie, którego część klimatu właśnie te słowa budują, w którego scenariuszu reżyser i scenarzysta w jednej osobie użył ich w jakimś konkretnym celu. A tymczasem ktoś, najpewniej w jakiś sposób podobny do tych od linii 666 postanowił usunąć część filmu poprzez maskowanie części dialogów. Kurde…emisja była o 22:45. Zrozumiałbym jeszcze taki zabieg gdyby film puszczono o 18…ale nie…22:45 i co chwila słyszymy cenzurę. 

   Niby drobne sprawy, rzekłbym nawet nieistotne ale niestety pokazują jaką mamy popieprzoną rzeczywistość gdzie z każdej strony coraz mocniej osacza nas narastający zamordyzm i cenzura. W ogóle aż się dziwię, że Polsat taki film puścił. Jak wiadomo Franz Maurer był esbekiem a esbecja wiadomo z kim związana. Także mam taką obawę, że szefostwem firmy może się komisja zainteresować.

 

commercial

Zalecane/polecane

theKura Youtube link
Jeśli chcesz wspomóc autora
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Proudly hosted at
Atthost

Kategorie

Archiwum