Sony Android TV – Service mode – statystyki

Reading Time: 2 minutes

   Takie krótkie HOWTO dla posiadaczy telewizorów Sony Bravia z systemem Android. Tu na przykładzie Sony KD-70XF8305. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się ile godzin spędzasz przed TV, albo czy chciałeś sprawdzić przed lub w trakcie zakupu czy Twój nowy telewizor był używany ? W telewizorach Sony a zapewne też i w innych z Androidem, jest możliwość sprawdzenia tych danych. O ile oczywiście jakiś fachowiec od liczników nie gmerał w oprogramowaniu. Jak to sprawdzić ? Trzeba wejść w Service Mode, a robi się to tak:

   1. Wyłączamy TV. Nie całkiem z zasilania tylko przechodzimy do trybu standby.
   2. Wciskamy po kolei przyciski na pilocie:
         i+
         5
         przycisk głośności + (w niektórych modelach podobno -)
         przycisk zasilania (power – zielony)
   3. Telewizor uruchamia się w trybie Service Mode jak na poniższym obrazku
   4. Wybieramy Self diagnosis history


   5. I na wyświetlonym ekranie odczytujemy cyfry na samym dole: u mnie to 306 – ogólny czas pracy TV, 18 – ilość uruchomień pełnych czyli nie wyjście z trybu standby ale sytuacji gdy system wstaje od nowa, po aktualizacji albo po odłączeniu go od prądu. Ostatnia liczba to czas pracy matrycy czyli czas gdy TV był włączony a na matrycy był wyświetlany obraz.

   Różnica pomiędzy pierwszą a ostatnią cyfrą wynika z tego, że można przecież np. włączyć sobie radio czy Youtube i wyłączyć ekran a TV ciągle pracuje.

Tagi , , , , , , , .Dodaj do zakładek Link.