Przesiadka z iPhone 6,7,8 na Galaxy S8 – czy to możliwe ?

utworzone przez | lut 11, 2018 | Apple, Kupić nie kupić, Technologia

Reading Time: 3 minutes

A może przesiadka z iOS na Androida???

Szczegóły techniczne pominę bo przecież każdy specyfikacje i miliony testów może sobie znaleźć w internetach także mój wpis będzie tylko i wyłącznie subiektywną oceną tego czy się da i dlaczego tak albo czemu to jednak nie.
Po pierwsze design i technologia – Galaxy niszczy iPhone wyglądem (wiem to jest kwestia dyskusyjna), zaokrąglone boki, dużo większe zagęszczenie pikseli, piękne podświetlenie no i funkcja always on display(AOD) na ekranie Super AMOLED – po prostu bajka. Te dwa aparaty to jakby produkty z innej epoki a jak jeszcze spojrzymy na testy wytrzymałościowe oraz standardy wodoszczelności IP67(Apple) vs IP68(Samsung) to widać wyraźnie, że Samsung niszczy iPhone na każdym polu.
Po drugie secundo systemy operacyjne – Android w porównaniu do iOS może w pierwszej chwili przerażać bo ma tyle możliwości personalizacji i do każdej aplikacji miliony ustawień…jest tego tak dużo, że można się naprawdę pogubić to jednak po kilku dniach można już się dość swobodnie w nim poruszać i polubić. iOs ma swoje wady, Android także. W pierwszym przeszkadza mi np brak aplikacji do statystyk połączeń/wiadomości (iOS pamięta tylko 100 ostatnich połączeń) jak też np. historii/monitoringu stanu baterii…po prostu Apple zamknęło developerom dostęp do różnych danych systemowych. W Androidzie z kolei ilość ustawień oraz wszechobecne i mocno irytujące reklamy w aplikacjach mogą przyprawiać o ból głowy. W iOS na ogół wyświetla się jakiś pasek z reklamą, w Androidzie co i rusz odpala się jakieś drące ryja video, które naprawdę potrafi doprowadzić do niezręcznych sytuacji. I jeden i drugi ma swoje plusy i minusy…kwestia przyzwyczajenia.
A jeśli już o przyzwyczajeniu napisałem to czas do konkluzji bo dla mnie przesiadka okazała się niemożliwa. Od kilku lat wierny produktom firmy z Cupertino tym razem spróbowałem dać szansę Koreańskiemu gigantowi z zielonym robocikiem na pokładzie. Nie udało się. Pomimo tego, że Samsung wg specyfikacji i milionów opinii w internecie zjada iPhone 7 pod każdym względem, pomimo przepięknego wyświetlacza i możliwości personalizacji oraz natywnej obsługi całego uniwersum Google dla mnie okazał się złym wyborem. Czemu? A więc w punktach:

1. Jest za duży, niby to raptem 1cm wysokości więcej…ale to już za dużo, w kieszeni jeansów ledwo się mieści i jest niewygodnie a obsługa jedną reką??? Dla mnie niewykonalna choć wcale nie mam takich małych łapek.
2. Umieszczenie czytnika linii papilarnych. Karygodne, nie dość, że sąsiaduje z aparatem to jeszcze jest z tyłu, więc nie możesz po prostu tapnąć komórki, która leży na stole by ją odblokować. Co prawda Samsung ma możliwości odblokowania kodem, skanem tęczówek czy rozpoznaje twarz ale to nie działa tak dobrze i w każdej sytuacji tak jak byśmy chcieli.
3. Jest za duży. Przepiękny ogromny zaokrąglony wyświetlacz + rozmiar sprawiają, że człowiek ma niepewność chwytu i wieczną obawę, że to piękne cacko dokona żywota rozbijając się o cokolwiek: podłogę, trotuar czy też narożnik biurka.
4. Wydajność. Co prawda jest to top specyfikacji technicznej na dzień dzisiejszy jednak w codziennym użytkowaniu człowiek ma wrażenie, że działa wolniej niż iPhone 6, 6S, 7, 8 czy X… To ocena subiektywna…ale dla mnie tak to właśnie wygląda.
5. Google Maps na iOS mają funkcję włączenia na zawsze trybu nocnego, o dziwo w Androidzie jest to niemożliwe. Dla mnie ten tryb jest wygodniejszy i lepiej wygląda. ZAWSZE. A nie tylko w nocy.
6. Brak Spotlight Search…ta wyszukiwarka w iOS jest genialna, w Androidzie po prostu brak takiego rozwiązania. Są niby apki, które robią prawie to samo…ale prawie robi różnicę. Bo są znów – wolniejsze i mniej dokładne.

No i tak summa summarum pomimo tego, że wygląd mnie zachwyca i uważam, że wyświetlacz jest 100 razy lepszy niż w iPhonie to jednak Samsung nie jest dla mnie i po tygodniu musieliśmy się pożegnać a w mojej kieszeni znów zagościł iPhone 7 black, użyteczne i niezawodne narzędzie na codzień. Może ma niedoskonałą baterię a wygląd jest trochę archaiczny ale dalej dla mnie to no 1 pick 🙂

A na koniec ciekawostka. Ja próbowałem się przestawić z iOS na Androida przez tydzień. Samsunga sprzedałem człowiekowi, który próbował przestawić się w drugą stronę od kilku miesięcy i też się poddał 😀

commercial

Zalecane/polecane

theKura Youtube link
Jeśli chcesz wspomóc autora
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Proudly hosted at
Atthost

Kategorie

Archiwum