Problemy z aktywacją iPhone

Reading Time: 2 minutes

Dostałem ostatnio do skonfigurowania chyba najbardziej rozpoznawalny produkt firmy Apple czyli iPhone. Akurat nie była to jeszcze 4 ale 3GS choć to akurat nie robi chyba żadnej różnicy. Wszystko pięknie ładnie instaluję sobie na Windows 7 iTunes i podłączam komórkę. Czekam chwilkę a tu zonk:) Na ekranie pojawia się komunikat : “Program iTunes nie mógł się połączyć z iTunes Store. Upewnij się, że połączenie sieciowe jest aktywne i spróbuj ponownie”. Sprawdzam czy aby na pewno jestem w tym internecie i czy połączenia sieciowe są ok i wygląda na to, że są. Myślę sobie ok. Nie ma co wymagać od produktu z wybrakowanym owocem w logo także próbuję znów. Po trzeciej czy też piątej próbie zaczynam się zastanawiać co jest nie tak. A może to problem z Wifi? No to przełączam komputer na kabelek, system odnajduje sobie sieć, bierze adresy z DHCP i co? I dalej czarny las….by nie powiedzieć inaczej. Myślę myślę ale nie bardzo mam pomysła. Pytamy więc google. Hmmm…nie bardzo mają pomysła także. Ok. Próbuję z drugim kompem. Nieee iTunes na Viście? No chyba zdurłem, instalacja i rollback trwały 20 minut, bo “nastąpiła niezgodnośc biblioteki x”…Bua ha ha. Dobre:)
Olewam Vistę i wracam do Windows 7…co tu może być nie tak. Przegadujemy sprawę z Marlonem. I jest pomysł. A może to proxy po drodze co jest transparentne i służy do filtrowania niewłaściwego web contentu nie puszcza iPhonowej transmisji albo modyfikuje mu jakoś pakieta? Puszczamy kompa bezpośrednio na bramkę, wykluczając proxy, składające się z tandemu squid/dansguardian, z równania. I nagle werble, oklaski i pełen sukces. Połączenie z iStore dokonane i możemy w końcu zadzwonić:) Fajnie. Także dla tych co mają problem z aktywacją iPhone rada: Postarajcie się wykluczyć wszystkie zbędne urządzenia sieciowe po drodze od waszego iPhone do internetu i wtedy powinno zadziałać. Dodam, że diagnostyka sieci dostępna w pomocy w iTunes nie wskazała problemu a twierdziła, że wszystko jest ok.

Tagi , .Dodaj do zakładek Link.

2 odpowiedzi na „Problemy z aktywacją iPhone

  1. nessip mówi:

    Nie chcialo mi sie juz grzebac w tym co bylo z pakietami nie tak ale fakt jest taki, ze to samo proxy nie wplywa np. na sumy kontrolne czy tez cerytfikaty ssl takze po prostu trzeba pamiętać o tym, ze iPhonowa transmisja z iStore moze byc wrazliwa na rozne rzeczy. W sieci gdzies w miedzyczasie przeczytalem, ze ktos mial podobny problem po wsadzeniu sobie do sieci jakze popularnego Linksysa WRT54G.
    Nie wiem jakich Ty masz uzytkownikow na mysli. Ja chyba nie znam nikogo kto nie mialby w domu przynajmniej jednego porzadnego proxy i Pixa na wyjsciu:)i

  2. Squall mówi:

    Nie wszystkie… Cos co modyfikuje pakiety… iTunes wysyla do apple, tzw “SHSH Blob” z identyfikatorem telefonu ECID – cos w rodzaju IMEI, co pozwala serwerowi apple na rozroznienie czy iPhone ma simlocka, a jesli ma to dla jakiej sieci. Wiec jesli zmodyfikujesz pakiet i do serwera dotrze niewlasciwy, badz niewlasciwy wroci… czarny las… a jak wiadomo wiekszosc uzytkownikow nie uzywa w domu transparentnych, cachujacych proxy 🙂