JBL Flip 3 vs Flip 4 czy warto wymienić ?

utworzone przez | maj 12, 2018 | Kupić nie kupić

Reading Time: 2 minutes

   Zauroczony JBL Flipem 3 postanowiłem w drodze kupna stać się posiadaczem 4 edycji tego głośnika. Specyfikacje mówią, że teoretycznie trochę lepszy. Jak jest w praktyce?

 

W praktyce specyfikacja techniczna mówi tak:

moc:

JBL FLIP 3 –  2x8W

JBL FLIP 4 – 2x8W

wymiary/waga:

JBL FLIP 3 – 64 x 169 x 64 (mm) 450g

JBL FLIP 4 – 68 x 175 x 70 (mm) 515g

czas pracy na baterii:

JBL FLIP 3 – do 10 godzin

JBL FLIP 4 – do 12 godzin

   Także jak widać, Flip 4 urósł odrobinę w stosunku do Flipa 3 i zyskał dodatkowo 2 godziny mocy 🙂 Zyskał też pełną wodoodporność oraz technologię Connect + która pozwala połączyć do 100 głośników w jeden system korzystający z jednego źródła dźwięku. Pomiędzy wersją 3 a 4 zaszła mała ewolucja…ale szału nie ma. Jeśli mam porównać oba pod względem grania – jest bardzo podobnie. To zależy od otoczenia, ale mam wrażenie, że 4 gra lepiej na połowie mocy w pomieszczeniach ale jest słabsza w otwartym terenie gdy zależy nam głośności.

   Ergonomia – tu na plus dla 4-ki bo przynajmniej dla mnie jako osoby praworęcznej umieszczenie sznurka do przenoszenia, który jednosześnie jest trochę odnośnikiem położenia głośnika, po prawej stronie jest jak najbardziej na plus. W 3 bardzo często kładę głośnik do góry nogami tak, że logo JBL jest odwrotnie. Niby nic, drobiazg ale zawsze muszę poprawić bo mi przeszkadza. W kwestii ergonomii z kolei na minus zapisałbym 4-ce klapkę i konstrukcję portu ładowania i minijack. Klapka jest sztywniejsza a porty głębiej osadzone co nie ułatwia dostępu. Tak czy siak 4 w tej kategorii wygrywa.

   Wygląd – niemalże identyczne a więc – Tie 🙂

   Kluczowe jest czy chcemy zapłacić kilkadziesiąt złotych więcej za Flipa 4. Otóż jeśli nie zależy nam na kąpaniu głośnika w basenie lub robieniu imprez na kilka głośników to odpowiedź brzmi – nie. Nie warto bo sprzęty są niemal identyczne. Jeśli jednak planujemy imprezy w większym otoczeniu i chcemy skorzystać z małych, mocnych, fajnych, poręcznych i niezawodnych mobilnych połączonych together głośników to wtedy Flip 4 jest właściwym wyborem.

   P.S. Odpowiedź na często zadawane pytanie: Czy da się sparować JBL Flip 3 z JBL Flip 4 aby odtwarzały muzykę z jednego źródła. Odpowiedź: NIE.

 eng. question: Can I pair my JBL Flip3 with JBL Flip 4 to play music from one source simultaneously? Answer: NO.
i jeszcze kilka zdjęć:


 

 Gdybyście mieli pytania odnośnie jednego czy drugiego produktu – pytajcie 🙂

 

commercial

Zalecane/polecane

theKura Youtube link
Jeśli chcesz wspomóc autora
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Proudly hosted at
Atthost

Kategorie

Archiwum