Gmail – Outlook – a może coś innego ???

utworzone przez | lis 21, 2018 | IT, Polecane, Technologia, Testy produktów

Reading Time: 3 minutes

   Większość z nas posiada przynajmniej 1 konto email. Hmm właściwie to nie znam chyba nikogo kto miałby tylko jedno 🙂 Bo przecież i służbowe, i prywatne, i takie używane do rejestracji tu czy tam. Co nami kieruje przy wyborze usługodawcy, który obsłuży nam nasze konto email ? Najczęściej to przypadek, polecenie znajomego albo jakaś forma reklamy.

   Jak pokazują różne statystyki,  na świecie prym wiodą darmowe usługi od Google i Microsoftu, czyli Gmail i Outlook. Outlook to ostatnie stadium ewolucji (chyba) produktu MS bo kiedyś był hotmail, live mail…teraz jest Outlook. W Polsce podobnie jak w innych krajach są lokalni usługodawcy tacy jak onet, wp czy interia ale ich tzw. “market share” w skali globalnej to pikuś.

   Ja chciałbym dziś pokazać Wam jeszcze jednego, mało znanego, przynajmniej u nas, providera jakim jest firma Zoho. Nie jest to provider email sensu stricte gdyż ich model biznesowy oraz portfolio usług są dużo bogatsze niż sam email ale ponieważ oferują darmową usługę poczty dla normalnego człowieka to warto zapoznać się z usługą 🙂

A dlaczego tak uważam ? A bo korzystam i choć korzystam także z gmaila jak też z outlooka i innych to w zoho.com znalazłem kilka fajnych funkcji, których w gmailu czy outlooku nie ma.

Wymieńmy kilka:

1. 40GB darmowej przestrzeni na email ??? Ooo tak:)

40GB free space – Ooo Yeah 🙂

2. Czytelny interfejs i brak reklam

3. Możliwość tagowania wiadomości oraz obsługa innych kont pocztowych POP3. Znów jasno i przejrzyście. Fajna możliwość kasowania, lub nie, wiadomości z zewnętrznych kont pocztowych.

Znaczniki/Tagi i zewnętrzne konta pocztowe.

Konfiguracja zewnętrznych kont pocztowych.

4. Możliwość wysyłki z dowolnego skonfigurowanego konta bez konieczności przełączania się pomiędzy nimi. Dodatkowo Zoho nie dodaje tak jak Outlook dopisku “On behalf of” albo “w imieniu”.  I jeszcze jedno…do każdego konta można dodać spersonalizowany podpis.

5. Możliwość zaplanowania wysyłki. Da się ? A jakże 😀

6. Ogrom ustawień przytłacza ale dalej jest czytelnie.

7. Możliwość włączenia i wyłączenia night mode jednym kliknięciem.

8. Dostęp do innych aplikacji Zoho oraz mobilny klient email 🙂

   Także drogi czytelniku, jeśli masz dość reklam na onecie, czy wp, martwi Cię wszędobylska ciekawość google, irytuje oporność i szybkość działania Outlooka polecam zajrzyj na zoho.com 🙂 Naprawdę fajna usługa. A jeśli masz pytania – pytaj 😀

 

commercial

Zalecane/polecane

theKura Youtube link
Jeśli chcesz wspomóc autora
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Proudly hosted at
Atthost

Kategorie

Archiwum