Flickr, Picasa, Youtube, Google Apps, Gmail,

utworzone przez | lut 19, 2010 | Bez kategorii

Reading Time: 2 minutes

Ale się zakręciłem:) Ja mam jakiś wieczny problem z danymi, zdjęciami, skrzynkami pocztowymi, zabezpieczeniem tego wszystkiego i przechowaniem na przyszłość. Konta email obsługuje mi konto w google apps i pomijając moje narzekania na łączenie wiadomości w wątki i konwersacje wszystko działa bez zarzutu. Ale niestety nie może być różowo do końca bo np. w koncie google apps nie ma takich usług jak w gmailu a więc nie ma picasy web albumów czy też buzza:) Aby korzystać z tych usług google trzeba zakładać standardowe konto gmail i wtedy już niestety nie da się korzystać z takiej nazwy ekranowej jaką byśmy sobie zażyczyli ale z takiej jakie są jeszcze dostępne. Poza tym przetestowalem picase i mi sie nie podoba. Darmowa ma mało miejsca, upload z aplikacji dla windowsow nie zawsze działa, interfejs webowy też nie jest wcale przejrzysty. Słabo.

Flickr wcale niewiele lepszy aczkolwiek chyba lepszy. Problem grafik sobie rozwiązałem. Zdjęcia do flickr-a, co niestety wymaga konta yahoo:))) a więc kolejny email:) Grafiki załatwione ale co z resztą? Dokumenty? konwersja do google docs nie wchodzi w rachubę bo mam ich po prostu za dużo. Tego jeszcze w sumie nie ogarnąłem bo dokumenty to nie tylko doc, xls, ale też inne dane i formaty i zipy i rary i całe mnóstwo innych. Swego czasu korzystałem z humyo jako online i backup storage ale interfejs oparty na javie w pewnym momencie stał się za wolny, upload dużej ilości plików nie działał a narzędzie do synchronizacji co chwila sypało błędami tak więc zrezygnowałem.
No i jestem kompletnie zdezorganizowany bo wszystko gdzie indziej. Maile w google apps, które nie jest tożsame z kontem google, na youtubie oddzielne konto, flickr oddzielnie i jeszcze nie wiadomo co. Brakuje mi na rynku kompleksowej usługi, która by to wszystko ogarniała. Nie musiałaby być darmowa, może być płatna w granicach rozsądku ale niechby działała. Ciekaw jestem jak wielu jest podobnych do mnie co nie mogą znaleźc właściwego miejsca na swoje dane.
A tymczasem dodałem podstronę flickr, gdzie znajdziecie trochę grafik typu różnego rodzaju. Np. tapetki do komórek w rozdzielczości 320×480.

commercial

Zalecane/polecane

theKura Youtube link
Jeśli chcesz wspomóc autora
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Proudly hosted at
Atthost

Kategorie

Archiwum