Od lat hostuję/opiekuję się dziesiątkami stron, swoich, znajomych, klientów. Jako, że dobrym zwyczajem jest dywersyfikacja czy to oszczędności czy inwestycji , tak samo postępuję z hostingiem, część tu a część gdzie indziej. Moja historia z atthostem ma już chyba ponad 10 lat. W czasach gdy na rynku królowały nazwa.pl, home.pl czy superhost, atthost był świeżym graczem, który wniósł do pokoju z zabawkami nowe ciekawe rozwiązania, fajny responsywny support i atrakcyjne ceny. Przez lata byłem mega zadowolonym klientem, trzymając u nich strony, pocztę, polecając ich usługi znajomym i moim klientom.
Niestety, w 2024 zostali kupieni/przejęci przez netart czyli właściciela nazwa.pl. No i skończyło się rumakowanie – ceny kilkaset % do góry, a poziom usług spadł do poziomu znanego z nazwa.pl. Dziś dostałem fakturę za hosting 3mc na ponad 300 zł 🙂 Fajne…jakoś cichcem zmienili okresy fakturowania, warunki umowy, no i ceny. Także tego, dziękuję i już nie polecam.
Szkoda, że fajna marka z fajnymi usługami i czuć było, że robiona z pasją została wchłonięta przez komercyjnego molocha no ale nic nie poradzę. Zabieram swoje graty i idę se gdzie indziej.

